Şube Tarihçesi

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Kayseri Şubesi

Makina Mühendisleri Odası Kayseri Şubesi, 1987 yılında Makina Mühendisleri Odası Ankara Şubesi?ne bağlı il temsilciliği olarak faaliyetine başlamıştır.

1990 yılındaki 33. Oda Genel Kurulunda İl Temsilciliği, Ankara Şubeden ayrılarak, Sivas, Kırşehir, Nevşehir, Yozgat, Erzincan illerinin de bağlanmasıyla Bölge Temsilciliği, 1994 yılındaki Genel Kurulda ise Şubeye dönüştürülmüştür.

Şube, 1999 yılında İnönü Bulvarı Yavuz İş Merkezi Kat:5 adresinde 2 büroyu satın alarak kendi bürosuna taşınmıştır. Daha sonraki yıllarda eğitim etkinliklerinin ve büro çalışmalarının gelişmesi, üye sayısının sürekli artmasıyla daha geniş çalışma alanlarına ihtiyaç duyulmuştur ve aynı binadaki 3 büronun alınmasıyla Eğitim, Konferans Salonu ve Lokal salonları düzenlenmiştir. Şubeye bağlı İl Temsilciliklerine de bürolar satın alarak, yeni bürolarına kavuşmaları sağlanmıştır.

2007 yılında ise Şubenin ihtiyaçlarını gidermek ve modern, teknolojik donanımlarını karşılamak amacıyla Cumhuriyet Mah. Kızılay Cad. Sultan Hamam Sok. No:10-11 adresinde 1 Zemin Kat+ 1 Asma Kat+ 5 Normal Kat+ 1 Çatı katından oluşan toplam 8 katlı bina satın alınarak, taşınılmıştır. Bu yeni bina ile üyelerin bütün teknik ve sosyal gereksinimlerine cevap verebilecek yapı oluşturulmuştur.  Aynı zamanda Yavuz İş Merkezindeki Eğitim Salonları da Operatör yetiştirme kurslarında kullanılmaktadır. Şube IX. dönemde Kalite Yönetim Sistemi çalışmalarını tamamlayarak, gerek fiziki gerekse kurumsal anlamda örnek olan Şube konumuna gelmiştir.