TEMSİLCİLİK

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Kayseri Şubesi

MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI KAYSERİ ŞUBESİ 

ERZİNCAN İL TEMSİLCİLİĞİ

İSMAİL ATEŞ-TEMSİLCİ

 

03 Temmuz 1974 Erzincan ili, Çayırlı ilçesinde doğdu. Erzincan İmam-Hatip Lisesi’nden  1992’de mezun olup, Cumhuriyet  Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünü 2007 bitirdi.
1994 yılından itibaren 4,5 yıl Türkiye Diyanet İşleri bünyesinden memuriyet yaptıktan sonra
1998 yılında Beyler Telekom adı ile Erzincan ilinde ticaret ile uğraştı. 2007 yılında Mavi Ay Lpg adı ile araçların Lpg dönüşüm işinde, yine 2007 yılından itibaren Güncel Teknik Ltd. Şti’ firmasından doğalgaz sorumlu mühendis olarak devam etmektedir. 2012 yılında Reis Mühendislik olarak kendi ofisinde Mekanik tesisat ve araç tadilat projeleri ili ilgilenmektedir. 2007 yılından itibaren Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde Exper olarak görev yapmaktadır. A sınıfı iş güvenliği, İlk Yardım Sağlık ve Makine Mühendisliği alanında çeşitli sertifikaları bulunmaktadır.
Türkiye Makine Mühendisleri Odası Kayseri Şubesi Erzincan İl Temsilciliği bünyesinde 2014 yılından itibaren Sayman olarak görev yaptı. 2021 yılı itibariyle sekreter olarak görevine devam etmektedir.Çeşitli spor alanlarında amatör olarak ilgilenmektedir. Kayak, rafting, yamaç paraşütü, motosiklet gibi alanlar özel ilgi alanlarıdır
 


İLKER FIRAT-SEKRETER

2 Temmuz 1985 tarihinde Erzincan’da doğdu. Erzincan Lisesi’nden sonra 2007 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. Daha sonra 2013 yılında Yüksek Lisansı’nı tamamladı. Atatürk Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde doktora eğitimine devam etmektedir.
Makine Mühendisleri Odası’na 2007’den beri üyedir.Doğa yürüyüşü, kitap okuma ve araştırma yapma özel ilgi alanlarıdır.
 


MELİH ŞAHİN- SAYMAN
 


MAHMUT SAĞIR-ÜYE
 


KIRŞEHİR İL TEMSİLCİLİĞİ

AHMET GÖÇEN-TEMSİLCİ

14 Nisan 1973 Kırşehir’de doğdu.
1999’da Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi.
Makine Mühendisleri Odası Kırşehir İl Temsilciliği Yürütme Kurulu’nda 2001 yılında Temsilcilik Saymanı olarak başladığı göreve, Temsilcilik Sekreteri olarak devam etti ve 2011 yılında Kırşehir İl Temsilcilik Başkanı olarak atanmıştır. Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası meclis üyesidir.
Aile şirketinde serbest ticaret ile iştigal etmektedir. Evli ve 3 kız babasıdır.
 


MUSTAFA MESUT OKLAZ-SEKRETER

1973 yılında Kırşehir’de doğdu.
İlkokul , ortaokul ve liseyi Kırşehir’de tamamladıktan sonra, 1995 yılında Süleyman Demirel Üniv. Makina Mühendisliği bölümünden mezun oldu.1996 yılında Eraslan Güneş Sistemleri’nde Makina Mühendisi, İşletme Müdürü, Ankara Bölge Müdürü, Pazarlama Müdürü, Genel Müdür Yardımcısı pozisyonlarında görev alarak çalışma hayatına devam etti.2014 yılında Ahi Solar Mühendislik Ltd. Şti. de ortak olarak işletmeye devam etti.2017 yılında Ahi Yenilenebilir Enerji Merkezi Mühendislik İnşaat Sanayi Ve Ticaret Ltd. Şti. yi kurarak çalışmaya devam etmektedir.


UMUT EKİCİ – SAYMAN

1981 yılında Kırşehir ili merkez ilçesinde doğdu ilk, orta ve lise öğrenimini 1988 – 1998 yılları arasında Kırşehir ilinde tamamladı. Lisans eğitimini ise 1998 – 2002 yılları arasında Niğde üniversitesi Aksaray Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği bölümünden mezun olarak tamamladı.2003 – 2004 yılları arasında Kırşehir ilinde jeotermal enerji üzerine çalışmalar yaptı.2004 – 2005 yıllarında bolu 2. Komando Tugayında Asteğmen olarak vatani görevini icra etti. 2005 – 2006 yılları arasında Afyon, Uşak ve Isparta illerinin de bulunan organize sanayi bölgelerinin doğal gaz alt yapısının yapım işinde şantiye şefi olarak görev yaptı. 2006 – 2014 yılları arasında Makine Mühendisleri Odası Kırşehir il temsilciliğinde teknik görevli olarak görev yapmıştır. 2014 yılında Makina Mühendisleri Odasında ki görevinden ayrılarak kendi şirketini kurmuştur ve bu şirket altında mühendislik hizmetleri vermektedir. Halen kendi şirketi altında görevine devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 


BAYRAM KAYA -ÜYE

Gümüşhane İli Kelkit İlçesi Doğanca köyünde 1982 yılında doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini lise son sınıfa kadar Gümüşhane de, lise son sınıfı ise Kırşehir Mehmet Akif Ersoy lisesinde tamamladı. 1999 yılı Atatürk Üniv. Makine Mühendisliği Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünü kazanarak 2003 yılında mezun oldu. Askeri görevini yedeksubay olarak tamamladı.
2005 yılı Kırşehir de yerel bir taahhüt firmasında yetkili Makine Mühendisi ve işletme sorumlusu olarak 2 yıl görev aldı. 2006 yılında  Rota Mühendislik adında kendi şirketini kurarak mekanik ve doğalgaz tesisat üzerinde çalışmalarına devam etmektedir.
 


YUSUF BULUT-ÜYE

1971 yılında Kırşehir’de doğdu.
Yerköy Endüstri Meslek Lisesini bitirdikten sonra 1992 yılında Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünü bitirdi.1992 yılında Erkunt A.Ş. de Kalite Kontrol Mühendisi olarak çalışma hayatına başladı. 1997 de Çemaş A.Ş. de Modelhane Şefi olarak 3 yıl çalıştıktan sonra 2000 yılında serbest mühendislik bürosu açarak çalışma hayatına devam etti.Evli ve 2 çocuk babasıdır.
 


YOZGAT İL TEMSİLCİLİĞİ

İHSAN SALMAN-TEMSİLCİ

09 Kasım 1982 Sorgun’ da doğdu.
Sorgun Lisesinden sonra 2006 Süleyman Demirel Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünü bitirdi. 2006-2008 yılları arası doğal gaz iç tesisat firmalarında çalıştı. 2008 yılında SürmeliGaz firmasında iç tesisat mühendisi olarak göreve başladı, 2015 yılından itibaren Sürmeli Gaz İşletme Müdürlüğü görevini yürütmektedir
.Makine Mühendisleri Odası Yozgat Şubesinde 2010 yılından itibaren çeşitli görevlerde bulunmuş olup, 2019 yılından beri şube temsilcisi olarak görev yapmaktadır.
 


SAFFET ÇALIŞKAN-SEKRETER

05 Mayıs 1975 Sorgun’da doğdu.
Sorgun Lisesinden mezun olduktan sonra 2001 yılında Erciyes Üniversitesi Yozgat Mühendislik Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünü bitirdi.Kısa bir dönem Antalya da çeşitli sektörlerde çalıştıktan sonra Yozgat Sorgun a döndü bir müddet özel sektörde çalıştıktan sonra 2012 yılında Sorgun belediyesinde göreve başladı.2 yıl önce Sorgun Belediyesinde İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne atandı. Halen İmar ve Şehircilik Müdürü olarak görev yapmaktadır.2008 yılından bu yana Makine Mühendisleri Odası Kayseri Şubesi Yozgat il temsilciliği Yürütme Kurulunda üye, Sayman ve Sekreter olarak görev aldı. Halende Temsilcilik Sekreteri olarak görev yapmaktadır.


ALİ KILINÇ-SAYMAN

08 Ağustos 1982 tarihinde Yozgat’ın Sorgun ilçesinde doğdu.
Sorgun Sağlık Meslek Lisesi’ni bitirdikten sonra 2001 yılında Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünü kazandı. 2005 yılında Makine Mühendisliği bölümünü bitirdi. 2006-2011 yılları arasında doğalgaz firmalarında Makine mühendisi olarak çalıştı. 2011 yılında Yozgat’ta gaz dağıtım firması olan Sürmeli Gaz’da çalışmaya başladı ve halen bu şirkette görev yapmaktadır. Makine Mühendisleri Odası Kayseri Şubesi Yozgat İl Temsilciliğinde yönetim kurulunda görevlidir. Evli ve 3 çocuk babasıdır. Amatör balıkçılık, bağ-bahçe işleri özel ilgi alanlarıdır.
 


İBRAHİM YILMAZ-ÜYE

05 Haziran 1969 Yozgat’ta doğdu.
Yozgat İlimiz Yerköy İlçesi Lisesinden mezun olduktan sonra 1988 de Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünü girerek 1992 yılında bitirdi.1992-2006 yıllarında Yimpaş Holding in Mağazalar Zinciri Şirketinde çeşitli bölümlerinde ve Mağazalarında İdarecilik, Müdürlük ve Yöneticilik görevlerinde bulundu.2006-2007 yıllarında Ankara’da Tofaş ın Servis ve bayisi olan Ankara otomotiv ’de Araçların LPG ye dönüşümü kısmında Sorumlu Mühendis olarak çalıştı.2007-2016 yıllarında Yozgat İlimize doğalgazın gelmesi ile birlikte, Yozgat’ta Doğalgaz Dağıtım Ve işletme firmamız olan Sürmeligaz’ın yetkili firması olan Omad ısı Teknikte ve daha sonrada 2017 yılından itibaren halen de çalışmakta olduğu Aktif Isı Doğalgaz Sistemleri firmasında Doğalgaz İç Tesisat Yetkili Mühendisi olarak çalışmaktadır.Çeşitli dönemlerde Yozgat İlimizde bulunan Makine Mühendisleri Oda Temsilciliğinde Temsilcilik Yürütme Kurulu Üyesi görevlerinde bulundum.
 


OSMAN ÖZER-ÜYE


FADİME SOLMAZ-ÜYE

1977 Yozgat’ta doğdu.
 2 kız çocuğu annesi ve Yozgat’ ta yaşamaktadır. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Yozgat’ ta tamamladı. 1999 yılında Dumlupınar Üniversitesi  Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. İkinci Üniversite olarak 2007 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. Halen Bozok Üniversitesi Makine Mühendisliği Anabilim dalında “Yozgat’ ta Jeotermal Enerji Kaynakları ve Isıtmada Kullanım Alanlarının Araştırılması “ konusunda Makine Yüksek Lisans tezi üzerine çalışmakta ve beraberinde 3. Üniversite olarak açık öğretim fakültesi Sosyoloji bölümüne devam etmekte. Orta derecede İngilizce bilmektedir.


DERYA AKYÜZ – ÜYE


SİVAS İL TEMSİLCİLİĞİ

MURAT ERDOĞAN-TEMSİLCİ

08.01.1977 Sivas’ta doğdu.
İlk, orta ve lise öğrenimini Sivas’ta tamamladı. 2002 yılında Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Daha sonra Cumhuriyet Üniversitesi’nde İSG dalında Yüksek Lisansını tamamladı.Sivas’ta demir-çelik sektöründe faaliyet gösteren EN-KAY Ferforjede şirket ortağı ve yönetici pozisyonunda iş hayatına devam etmektedir.Evli ve 2 çocuk babasıdır.
 


MURAT KAYA - ÜYE

15 Şubat 1976 da İstanbul da doğdu.
1991 de Haydarpaşa Endüstri Meslek Lisesi Makine Ressamlığı bölümünden, 1999 da Niğde Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1999-2007 arası kendi işyerinde, 2007-2012 arası özel bir firmada doğalgaz ve mekanik tesisat konularında proje ve taahhüt işleri yaptı. 2012-2019 arası Sivas İl Özel İdaresi Plan Proje Yatırım İnşaat Müdürlüğünde proje ve yapı kontrollük işlerinde görev aldı.2019 dan itibaren Sivas İl Özel İdaresi Makine İkmal Bakım Onarım Müdürlüğünde ikmal birim sorumlusu olarak görev yapmaktadır.
 


MELİH EMRE YERLİKAYA – SAYMAN

10.08.1988 tarihinde Sivas’da doğdu.
 Selçuk Anadolu Lisesi’nin ardından Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümü’nde başladığı lisans eğitimini Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden 2013 yılında mezun olarak tamamladı. 2013 yılında başladığı Estaş Eksantrik A.Ş.de Ürün-İmalat Ar Ge departmanında Ar GE Mühendisi olarak çalıştı ve çeşitli Tübitak Santez Projelerinde görev aldı. 2014 yılında girdiği Lila Teknoloji Ltd. Şti. Firması bünyesinde yine ArGe Mühendisi olarak çalıştı ve firma bünyesinde yürütülen Tübitak ve Kosgeb Projelerinde proje sorumlusu olarak görev aldı. 2015 yılından beri ise Sivas Valiliği İl Özel İdaresi bünyesinde proje ve yapı denetim mühendisi olarak görevini sürdürmektedir.


MEHMET AKİF ÖZTEMUR-ÜYE

1987 Sivas’ta doğdu.
 ilk ve orta öğrenimini Kazım Karabekir Paşa ilköğretim okulunda, lise öğrenimini Sivas Kongre Lisesinde 2005 yılında tamamladı. Lise öğrenimini tamamladıktan sonra Arçelik- Beko Yetkili Servisi'nde çalışmaya başladı.2009 yılında Balıkesir Edremit Meslek Yüksek Okulunda makine bölümünü kazanıp öğrenim almaya hak kazandı, Eğitimini tamamlayıp 2012 yılında İstanbul Beykent üniv. Makine Mühendisliği bölümünü kazandı. 2016 yılında Kule Lift Mühendislik San. Tic. Ltd.$irketi 'ni kurdu, insan ve yük asansörleri üzerine montaj firma olarak çalışmaya başlamış ve devam etmektedir.


EMRE CAN AKKUŞ-ÜYE

09 Kasım 1994 Sivas’ta doğdu.
İlk ve ortaöğretim yıllarını Sivas’ta tamamladı.2012 yılında Gültepe Anadolu Lisesi’nden mezun oldu.Kocaeli Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü 2018 yılında tamamladı. 2016 yıl sonlarında Alarko Carrier şirketlerinde stajyer olarak (imalat bölümünde) çalıştı.2018 yıl sonlarında ise Aktes Isı San (imalat-üretim) pozisyonlarında stajyerliklerini bitirdi. Mekanik tesisat-Doğalgaz iç tesisat-Endüstriyel Tesisat birimlerinde farklı şirketlerde çalıştı. 2019 yıl sonunda Emre Makine-Cnc Lazer Kesim firmasını kurdu. Firma içerisinde teknolojisi yüksek cnc makineler ile fason imalat-üretim-tasarım üzerine çalışmaklar yapılmaktadır. Aktes Isı San(Kalorifer Kazanı) firmasının Emre Makine olarak Sivas-Kayseri-Tokat vb. İç Anadolu bölgesindeki illerin bayiliğini yürütmektedir.
 


MAHMUT ELİBOL-ÜYE

1981 yılında Sivas’ta doğdu.
İlkokul, ortaokul ve lise eğitimlerinin sonunda, Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliğinden 2006, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kaynak Enstitüsü Kaynak Mühendisliğinden 2011, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümünden 2011 yılında mezun oldu. Tahribatsız Muayene Uzmanlığı, İş Güvenliği Uzmanlığı başta olmak üzere üretimin birçok alanında yetki ve sertifika eğitimi aldı.2013 yılında kendi şirketini kurdu. Çelik Konstrüksiyon, Endüstriyel imalat, askeri teçhizat başta olmak üzere üretimin birçok aşamasında faaliyet gösteren sahibi olduğum Kuzey Makina Endüstri Enerji Mühendislik Ltd. Şti ’inde 8 yıldır Proje Müdürlüğü görevini yürütmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.


NEVŞEHİR İL TEMSİLCİLİĞİ

AVNİ DURU-TEMSİLCİ

20 Haziran 1978 tarihinde Ürgüp’ te doğdu.
Nevşehir Anadolu Lisesinden sonra 2000 yılında Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Daha sonra 2017 yılında Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümünü bitirdi.2000-2010 yıllarında Duru Mühendislik 2010-2016 yıllarında 50 Teknik müşavirlik firmasında firma sahibi ve firma ortağı olarak proje ve Müşavirlik, inşaat taahhüt, hizmeti vermiş olup halen Duru Mob. Müh. İnş. Firmasında firma ortağı olarak, tasarım, imalat, yönetim, SMM, gayrimenkul değerleme gibi çeşitli birimlerde çalışmaktadır.2004 yılında katıldığı Makine Mühendisleri Odası Nevşehir İl Temsilciliği yürütme kurulunun çeşitli kademelerinde görev almış olup 2014 Mayıs ayından beri Nevşehir İl Temsilcisidir.Tarih, edebiyat, sosyoloji, doğa sporları ve avcılık/atıcılık özel ilgi alanlarıdır.  Türk Tesisat Mühendisleri Derneği üyesidir.
 


BÜLENT ARIKAL-SEKRETER

20 eylül 1977 Ürgüp ’te doğdu.
Ürgüp  Lisesinden sonra 1999 de Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği  Bölümünü bitirdi. Daha sonra 2000 yılında Kromsan ısı san ve tic. Ltd şti. firmasına ortak olarak işe başladı.Halen Kromsan ısı san. ve tic .ltd.şti Firma sahibi olarak iş hayatına devam etmektedir.Makine Mühendisleri Odası Kayseri Şubesi Nevşehir temsilciliğinde yönetimim kurulu üyesi olarak görev almıştır.Dağcılık,Bisiklet, doğa sporları ve motorsiklet özel ilgi alanlarıdır.
 

 


OYA SAĞCAN-SAYMAN

5 MAYIS 1971 yılında  Nevşehir’de doğdu. Eğitimini 20 Temmuz İlkokulu ve Nevşehir  Lisesinde tamamladıktan sonra  1993 yılında  Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünü bitirdi. 1994 yılından beri serbest olarak  Buğsu mühendislikte çalışmaktadır..Evli ve iki çocuk annesidir.Halen Makine Mühendisleri Odası Nevşehir İl Temsilciliği Yürütme Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.Lisanslı voleybol ve kros yapmıştır, özel ilgi alanları fotoğrafçılık ve elişi sanatları.
 


RIZA TEKİN-ÜYE

10.01.1963 Yılında Kayseri Develi İlçesi Çataloluk Köyünde doğdu.
İlkokulu köyde, ortaokulu Bakırdağı’ da, Liseyi Nevşehir 2de bitirdi. 1986 Yılında Erciyes Üniversitesi Müh. Fak. Makine bölümünden mezun oldu. 1986 Yılında Erzurum Köy hizmetleri Bölge Müd. De göreve başladı. 1990-1992 Yıllarında özel sektörde çalıştı. 1993 Yılında Nevşehir Köy Hizmetler İl Müdürlüğünde tekrar işe başladı. Halen Nevşehir İl Özel İdaresinde çalışmaktayı. 12 Yıl MMO Nevşehir İl Temsilcisi olarak görev yaptı. Halen İl yürütme kurulu üyesi olarak oda hizmetinde bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.
 


HÜSEYİN İNAN-ÜYE

1985 yılında Nevşehir’de doğdu. Nevşehir Altınyıldız Lisesinden mezun olduktan sonra  2003-2007 yılları arasında Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünü bitirdi. Daha sonra Erciyes Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde yüksek lisansını tamamladı.Çalışma hayatına 2007 yılında kendi firmasını kurarak başladı. Halen “Yapı-Taş Mühendislik” adındaki kendi firmasında iş hayatına devam etmektedir.