Sahte Mühendis Diplomalı Kişiler Hakkında Basın Açıklaması

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Mersin Şubesi

 

BASININ VE KAMUOYUNUN DİKKATİNE!

 

Konu: Sahte Mühendis Diplomalı Kişiler Hakkında,

 

TMMOB Makina Mühendisleri Odası, kamu yararı gözeten bir meslek odasıdır. Son zamanlarda İş başvurularında sahte diploma kullanıldığı yönünde bilgiler tarafımıza ulaşmaktadır. Fabrika ve işletmelerin bu yönden mağdur olmaması için iş başvurusuna gelen veya işe alınacak mühendisten mutlaka Oda sicil kaydı istemeleri gerekmektedir. Bu şekilde; Odamızca Diploma sorgusu yapılarak üye olan  meslektaşlarımızın hakları korunarak sahtekarlıkların önüne geçilebilir.

 

Ayrıca gerekli mesleki eğitimleri almadan Yetkisiz Proje hazırlamak ve imzalamak, (örneğin Mekanik Tesisat Klima, Doğalgaz, Yangın Tesisatı Projeleri ), SMM Belgesi olmadan Proje Hazırlamak gibi birçok sorunla karşı karşıyayız. Gerek tesislerde, gerekse konutlarda sahte diploma /imza ile yapılacak işlemler çok büyük sorunlar açabilir. (örnek Hukuki, Mali veya sigorta kapsamında uğranılan zararların karşılanamaması)

 

Evinizde, işyerinizde olabilecek yada yaşanabilecek tüm olumsuzluklardan kurumunuz ve nezdinde şahsınızın hukuki ve mali yönden zarar görmemesi için Oda Sicil Kaydı ve Yetki aldığı tüm belgeleri temin etmesini isteyiniz.

 

Saygılarımızla

 

MMO Mersin Şube

Yönetim Kurulu Adına Başkan

Akar TÜLÜCÜ