Bildiri Konuları

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

1. Havacılık Sektöründeki Teknoloji Yatırımları ve Özgün Ürün Çalışmalrındaki Mevcut Durum.

1.1.  Havacılık sektöründe yapılan, özgün ürün çalışmaları.

1.2. Havacılık sektöründe yapılan ileri teknoloji  yatırımları ve bu yatırımların sektörün gelişmesine sağladığı katkılar.

1.3. Offset uygulamaları ile elde edilen ileri teknoloji kazanımları.

2. Uçak, Havacılık ve Uzay Mühendislerinin İstihdam Durumu ve Geleceğe Yönelik Değerlendirmeler.

2.1. Uçak, havacılık ve Uzay Mühendislerinin ülkemizdeki çalışma şartları ve yurtdışındaki benzerleriyle kıyaslanması.

2.2. Uçak, havacılık ve Uzay Mühendislerinin istihdam durumları, karşılaşılan sorunlar ve iş olanaklarının geliştirilmesine yönelik öneriler.

3. Uçak Havacılık ve Uzay Mühendisliği Eğitimlerinin Havacılık Sektörünün İhtiyaçları Çerçevesinde Değerlendirilmesi.

3.1. Uçak Havacılık ve Uzay Mühendisliği eğitimlerinin ilgili sektörlerin faaliyetleri kapsamında değerlendirilmesi ve yurt dışındaki örneklerle karşılaştırılması.

3.2.  Akademik çalışmaların havacılık ve uzay sektöründeki  yeri ve yeterliliğinin değerlendirilmesi ve havacılık sektörünün bu çalışmalara verdiği destekler.

4. Ülkemizde Havacılık Güvenliği  ve Kaza Kırım İncelemeleri

4.1. Havacılık güvenliğinin artırılması ve kazaların önlenmesine yönelik faaliyetlerin değerlendirilmesi.

4.2.  Hava aracı kazalarında yürütülen araştırma ve inceleme çalışmaları ile alınan önlemler.

5. Ülkemizde Havayolu Taşımacılığı, Bakım, Onarım Alanlarındaki son Gelişmelerin Değerlendirilmesi.