HUKUK BİRİMİ

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Diyarbakır Şubesi

MMO DİYARBAKIR ŞUBE HUKUK DANIŞMANLIĞI HİZMETİ

Üyelerimizin mesleki faaliyetlerini sürdürürken ortaya çıkabilecek hukuki sorunlarının çözümüne yönelik olarak başlatılan "Hukuk Danışmanlığı" uygulaması, iş hayatında karşılaşılabilecek hukuki sorunlarda, bazı hukuki verileri bilerek yola çıkmak, mağduriyetlere yol açabilecek olayları bir ölçüye kadar engellemek ve bu olayların ortaya çıkması durumunda ise uğranılan zararı isteme hakkını kullanma yeteneğini arttırmak amaçlarına yönelik olarak, hukuk birimimiz çalışmalarını sürdürmektedir.

- Kamuda çalışan üyelerimiz için 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu ve buna dayanılarak çıkarılmış her türlü mevzuat (kurum görevde yükselme ve yer değiştirme esaslarına dair yönetmelik, disiplin yönetmelikleri, sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin yönetmelik, vb.)

- Özel sektörde çalışan üyelerimiz için 4857 Sayılı İş Yasası ve buna dayanılarak çıkarılmış her türlü mevzuat

- Serbest olarak çalışan üyelerimiz için İmar Mevzuatı ve Kamu İhale Mevzuatı, Türk Ticaret Mevzuatı, Borçlar Kanunu ve Mevzuatı, İş Yasası ve Mevzuatı vb. gibi hukuki konularda üyelerimize avukatımız Azad ÖZKESKİN ile beraber yardımcı olmaktayız.

 

Avukat görüşme saatleri:

Her Perşembe: 18:00-20:00