SMM BİRİMİ

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Kocaeli Şubesi

SMM BÜRO TESCİL VE YETKİ BELGESİ VİZE / ONAY İŞLEMLERİ 

Oda Ana Yönetmelik ve bağlı yönetmelikleri çerçevesinde ülkemizde yürütülecek Serbest Müşavirlik Mühendislik Hizmetlerinin tanımlanması, bu hizmetleri yürütecek büroların tescili ile üyelerinmesleki ve bilimsel çalışmalarına, yaptıkları işlere ve tamamlayıcı eğitimlerine dayanan uzmanlıklarının belirlenerek belgelendirilmesi ile belgelendirmeye dayanan mesleki süreçlerin takibi kapsamında yapılan tüm işler belgelendirme çalışmaları olarak değerlendirilmektedir.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Makina Mühendisleri Odası Serbest Müşavirlik Mühendislik Büroları Tescil ve Mesleki Denetim Yönetmeliği uyarınca düzenlenmekte olan Serbest Müşavirlik Mühendislik Büroları Tescil Belgesi vize uygulaması, mevzuatta yapılan değişiklikler nedeniyle kaldırılarak, 2014 yılından itibaren Büro Tescil belgelerinin yıllık düzenlenmesine (Büro Tescil belgelerinde her yıl yapılan vize bölümü kaldırılmıştır) karar verilmiştir.

2015 yılı içerisinde SMM‘lerce verilen hizmetlerin (Proje Mesleki Denetimleri, LPG‘li araçlara yönelik Sızdırmazlık ve Montaj Tespit Raporu vb.)yürütülebilmesi ve Oda mesleki denetiminin yapılabilmesi için belge yenileme işleminin yapılmış ve Oda Bilgi Yönetim Sistemine işlenmiş olması gerekmektedir.

 

 Büro Tescil Belgesi Ücretleri

(2014 yılından itibaren Belge yıllık olarak verilmektedir.)

SMM Üye Sahip/ Ortak

(Şahıs Firması, SMM belgesinde sigortalı üye bulunmuyorsa)

İlk Başvuru Ücreti

50.00 TL/Ay 

2017 Yılı SMM Büro Tescil Belgesi Yenileme Ücreti

600.00TL/Yıl

SMM Üye Sahip / Ortak

(Sermaya Şirketi, SMM belgesinde sigortalı üye bulunmuyorsa)

İlk Başvuru Ücreti

70.00 TL/Ay 

2017 Yılı SMM Büro Tescil Belgesi Yenileme Ücreti

840.00 TL

SMM Üye Sigortalı

İlk Başvuru Ücreti

70.00 TL/Ay = 600.00 TL/Yıl

2017 Yılı SMM Büro Tescil Belgesi Yenileme Ücreti

840.00 TL

2017 yılı içinde SMM Büro Tescil Belge yenilemesi gerektiren durumlar;

Mühendis Değişikliği Nedeniyle Yenileme

250.00 TL

Adres Değişikliği Nedeniyle Yenileme

125.00 TL

Kayıp Nedeniyle Yenileme

125.00 TL

Üye Kayıt ve Kimlik Belgesi 

20.00 TL+ 35.00 TL = 55.00 TL

2017 yılı üye ödenti bedeli

12.50 TL/ay

 

 

SMM Başvuru Formları ve İstenen Evraklar

SMM ve Oda Hizmetleri Asgari Ücretleri 
SMM BÜRO TESCİL BELGESİ BAŞVURU FORMU
İLK TESCİL BAŞVURUSU SIRASINDA İSTENEN BELGELER
YENİLEME İŞLEMLERİ GEREKLİ EVRAKLAR
HİZMET SÖZLEŞMESİ