SMM Birimi

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Kocaeli Şubesi

 

TESİSAT PROJELERİNİZİ ONLINE OLARAK MESLEKİ DENETİMDEN GEÇİREBİLİRSİNİZ

Hazırladığınız projelerinizi Odamıza gelmeden online olarak onaylatabilirsiniz.

  1. https://onlineproje.mmo.org.tr adresinden giriş yaparak projelerini dijital platformlar üzerinden (wetransfer, dropbox) sisteme yükleyebilecektir.
  2. Oda tarafından onay süreci tamamlandığında kare kodlu sicil durum belgesini ve proje etiketini kendi yazıcılarından alabileceklerdir.
  3. Sisteme giriş şifresini oluşturmak için; onlineproje giriş sayfası altında “ şifrenizi hatırlamıyor musunuz?” Kısmını tıklayarak şifrenizi almanız gerekmektedir.

Online proje kontrol işlemlerini yapabilmek için tanıtım videosuna aşağıdaki linkden ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=onHfY9cD09I

 

 

SMM BÜRO TESCİL VE YETKİ BELGESİ VİZE / ONAY İŞLEMLERİ 

Oda Ana Yönetmelik ve bağlı yönetmelikleri çerçevesinde ülkemizde yürütülecek Serbest Müşavirlik Mühendislik Hizmetlerinin tanımlanması, bu hizmetleri yürütecek büroların tescili ile üyelerinmesleki ve bilimsel çalışmalarına, yaptıkları işlere ve tamamlayıcı eğitimlerine dayanan uzmanlıklarının belirlenerek belgelendirilmesi ile belgelendirmeye dayanan mesleki süreçlerin takibi kapsamında yapılan tüm işler belgelendirme çalışmaları olarak değerlendirilmektedir.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Makina Mühendisleri Odası Serbest Müşavirlik Mühendislik Büroları Tescil ve Mesleki Denetim Yönetmeliği uyarınca düzenlenmekte olan Serbest Müşavirlik Mühendislik Büroları Tescil Belgesi vize uygulaması, mevzuatta yapılan değişiklikler nedeniyle kaldırılarak, 2014 yılından itibaren Büro Tescil belgelerinin yıllık düzenlenmesine (Büro Tescil belgelerinde her yıl yapılan vize bölümü kaldırılmıştır) karar verilmiştir.

2021 yılı içerisinde SMM‘lerce verilen hizmetlerin (Proje Mesleki Denetimleri, LPG‘li araçlara yönelik Sızdırmazlık ve Montaj Tespit Raporu vb.)yürütülebilmesi ve Oda mesleki denetiminin yapılabilmesi için belge yenileme işleminin yapılmış ve Oda Bilgi Yönetim Sistemine işlenmiş olması gerekmektedir.

 

SMM Başvuru Formları ve İstenen Evraklar

SMM ve Oda Hizmetleri Asgari Ücretleri 
SMM BÜRO TESCİL BELGESİ BAŞVURU FORMU
İLK TESCİL BAŞVURUSU SIRASINDA İSTENEN BELGELER
YENİLEME İŞLEMLERİ GEREKLİ EVRAKLAR
HİZMET SÖZLEŞMESİ