ŞUBEMİZ HAKKINDA

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Kocaeli Şubesi

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi; 

Sanayi kenti olma özelliğinden de kaynaklı olarak hızlı artan ve Aralık 2020 itibariyle 7.700'e ulaşan üye sayısı ile ülke genelinde üye sayısı bakımından dördüncü büyük Şube olma özelliğini korumaktadır. Temsilcilik yıllarından başlayarak örgütlü mücadelesini niteliksel olarak arttırarak sürdüren Şubemiz, bu dönemde de yürüteceği çalışmalarla bu çıtayı daha da yukarıya taşıyacaktır.

Halen Şubemiz; 3 İl, 1 İlçe Temsilciliği, 2 Uygulamalı Eğitim Merkezi, 14 Şube Yönetim Kurulu Üyesi, 2 Oda Denetleme Kurulu Üyesi, 15 Endüstri-İşletme Mühendisleri Meslek Dalı (EİM-MDK) üyesi, 40 Temsilcilik Yürütme Kurulu Üyesi, 1 Şube Müdürü, 1 Hukuk Danışmanı, 24 Teknik Görevli, 14 Toplu İş Sözleşmeli çalışanımız; 59 firmadaki 59 işyeri temsilcisi, 15 komisyonda görev yapan 161 üyesi,  317 danışma kurulu üyesi ile toplam 648 kişilik kadrosuyla, antiemperyalist ve yurtsever bir anlayışla kamu çıkarlarını gözeterek ülke, toplum ve üye yararına hizmet vermektedir.

ŞUBEMİZİN  TARİHÇESİ

1985 yılında İzmit'te MMO İstanbul Şubesine bağlı olarak Kocaeli İl Temsilciliği kurulmuştur. 1989 yılında oluşturulan temsilcilik yürütme kurulu başkanlığını M. Bülent Tuncel daha sonrada Serhat Girgin üstlenmiştir. Pratikte yürütme kurulu işlevi görerek örgütlenme çalışmalarını başlanmış, üyelerimizin oda çalışmalarına aktif olarak katılmaları sağlanmıştır.

23 Şubat 1990 tarihinde yapılan 33. Dönem Genel Kurulunda oy birliği ile Kocaeli Bölge Temsilciliği kurulmuş, Bolu, Sakarya, Gebze temsilcilikleri bağlanmıştır.

 

08-09 Şubat 2020 tarihinde gerçekleşen 14. Olağan Genel Kurulu sonrasında 19.02.2020 tarihinde yapılan toplantıda oy birliği ile belirlenmiş;

15. Dönem Şube Yönetim Kurulu Üyeleri (2020-2021)

Şube Yönetim Kurulu Başkanı Murat KÜREKCİ

Şube Yönetim Kurulu Başkan Vekili Taylan ÖZKAN

Şube Yönetim Kurulu Sekreteri Mehmet Ali ELMA

Şube Yönetim Kurulu Saymanı Hüseyin ÇELİK

Şube Yönetim Kurulu Üyesi Yıldız ŞAHİN

Şube Yönetim Kurulu Üyesi Sinan YÜCEL

Şube Yönetim Kurulu Üyesi Onur ÖZTÜRK görev almıştır. 

 

13-14 Ocak 2018 tarihinde gerçekleşen 13. Olağan Genel Kurulu sonrasında 25.01.2018 tarihinde yapılan toplantıda oy birliği ile belirlenmiş ;

14. Dönem Şube Yönetim Kurulu Üyeleri (2018-2019)

Şube Yönetim Kurulu Başkanı Murat KÜREKCİ

Şube Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emrah AYDEMİR

Şube Yönetim Kurulu Sekreteri Mehmet Ali ELMA

Şube Yönetim Kurulu Saymanı A.Fahri ALOĞLU

Şube Yönetim Kurulu Üyesi Ebru TAŞBARDAK

Şube Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin ÇELİK

Şube Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk KARSTARLI görev almıştır. 

 

16-17 Ocak 2016 tarihinde gerçekleşen 12. Olağan Genel Kurulu sonrasında 25.01.2016 yapılan toplantıda oy birliği ile belirlenmiş;

13. Dönem Şube Yönetim Kurulu Üyeleri (2016-2017)

Şube Yönetim Kurulu Başkanı Ünal ÖZMURAL

Şube Yönetim Kurulu Başkan Vekili Vedat DEDEOĞLU

Şube Yönetim Kurulu Sekreteri Emrah AYDEMİR

Şube Yönetim Kurulu Saymanı Mahmut KÖSE

Şube Yönetim Kurulu Üyesi A.Fahri ALOĞLU

Şube Yönetim Kurulu Üyesi Ömer AYDIN

Şube Yönetim Kurulu Üyesi İlbeyi KLAVUZ görev almıştır. 

 

18-19 Ocak 2014 tarihinde gerçekleşen 11. Olağan Genel Kurulu sonrasında 22.01.2014 yapılan toplantıda oy birliği ile belirlenmiş olan ;

12. Dönem Şube Yönetim Kurulu Üyeleri (2014-2015)

 Şube Yönetim Kurulu Başkanı Ünal ÖZMURAL

Şube Yönetim Kurulu Başkan Vekili Vedat DEDEOĞLU

Şube Yönetim Kurulu Sekreteri Emrah AYDEMİR

Şube Yönetim Kurulu Saymanı Mahmut KÖSE

Şube Yönetim Kurulu Üyesi Soner BİÇER

Şube Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet BABAOĞLU

Şube Yönetim Kurulu Üyesi A. Fahri ALOĞLU görev almıştır

 

14-15  Ocak 2012 tarihinde gerçekleşen 10. Olağan Genel Kurulu sonrasında 23.01.2012 yapılan toplantıda oy birliği ile belirlenmiş olan ;

11. Dönem Yönetim Kurulu Üyeleri (20012-2013)

Şube Yönetim Kurulu Başkanı Nedim KARA

Şube Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet İlhan DÜZGÜN

Şube Yönetim Kurulu Sekreteri Hasan YİTİM

Şube Yönetim Kurulu Saymanı Ünal ÖZMURAL

Şube Yönetim Kurulu Üyesi Soner BİÇER

Şube Yönetim Kurulu Üyesi Özgür ÖKTEM

Şube Yönetim Kurulu Üyesi Emrah AAYDEMİR  görev almıştır. 

 

Şube 9. Olağan Genel Kurulu  21- 22.0cak .2008 tarihinde gerçekleştirildi, Seçimler sonucunda; 

10. Dönem Yönetim Kurulu Üyeleri (20010-2011)

Şube Yönetim Kurulu Başkanı Nedim KARA

Şube Yönetim Kurulu Başkan Vekili Oğuz AKTEPE

Şube Yönetim Kurulu Sekreteri Hasan YİTİM

Şube Yönetim Kurulu Saymanı Ünal ÖZMURAL

Şube Yönetim Kurulu Üyesi Levent TANRISEVER

Şube Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet İlhan DÜZGÜN

Şube Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Ferruh NEMUT görev almıştır. 

 

Şube 8. Olağan Genel Kurulu  24- 25.0cak .2008 tarihinde gerçekleştirildi, Seçimler sonucunda; 

9. Dönem Yönetim Kurulu Üyeleri (2008-2009)

Şube Yönetim Kurulu Başkanı Çınar ULUSOY

Şube Yönetim Kurulu Başkan Vekili Oğuz AKTEPE

Şube Yönetim Kurulu Sekreteri Ünal ÖZMURAL

Şube Yönetim Kurulu Saymanı Günay BİRTÜRK

Şube Yönetim Kurulu Üyesi Nedim KARA

Şube Yönetim Kurulu Üyesi Murat KÜREKCİ

Şube Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Ferruh NEMUT görev almıştır. 

 

Şube 7. Olağan Genel Kurulu 21-22 Ocak 2006 tarihinde gerçekleştirildi, seçimler sonucunda;

8. Dönem Yönetim Kurulu Üyeleri (2006-2007)

Şube Yönetim Kurulu Başkanı   Serhat GİRGİN (14.06.2006 tarihine kadar) 

                                                   Çınar ULUSOY (14.06.2006 tarihine itibaren) 

Şube Yönetim Kurulu Başkan Vekili B. Naci DEVECİ (14.06.2006 tarihine kadar) 

                                                  Hasan YİTİM (14.06.2006 tarihinden itibaren) 

Şube Yönetim Kurulu Sekreteri Çınar ULUSOY (14.06.2006 tarihine kadar) 

                                                   B.Naci DEVECİ (14.06.2006 tarihinden itibaren) 

Şube Yönetim Kurulu Saymanı Hasan YİTİM (14.06.2006 tarihine kadar) 

                                                  Levent TANRISEVER (14.06.2006 tarihinden itibaren) 

Şube Yönetim Kurulu Üyesi     Serhat GİRGİN (14.06.2006 - 08.11.2006 tarihleri arası) 

                                                 Zarif ÜNAL   (08.11.2006 tarihinden itibaren) 

Şube Yönetim Kurulu Üyesi     İhsan TÜRK (30.08.2006 tarihine kadar)

                                                Oğuz AKTEPE (20.08.2006 tarihinden itibaren)  

Şube Yönetim Kurulu Üyesi   Uğraş Gürdal ÇİFTÇİ ( 30.08.2006 tarihine kadar)

                                               Yusuf MEYDAN (30.08.2006 tarihinden itibaren) görev almıştır. 

 

24-25   Ocak 2004  tarihinde gerçekleştirilen 6. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirilmiş, yapılan seçimler sonucunda;

7. Dönem Yönetim Kurulu Üyeleri (2004-2005)

 Şube Yönetim Kurulu Başkanı Serhat GİRGİN

Şube Yönetim Kurulu Başkan Vekili B. Naci DEVECİ

Şube Yönetim Kurulu Sekreteri Çınar ULUSOY

Şube Yönetim Kurulu Saymanı Hüseyin TAKNUŞ

Şube Yönetim Kurulu Üyesi Metin CEYHAN

Şube Yönetim Kurulu Üyesi Levent TANRISEVER

Şube Yönetim Kurulu Üyesi Çağın KARAKOÇ görev almıştır.

 

26-27   Ocak 2002  tarihinde gerçekleştirilen 5. Olağan Genel Kurulu, sonucunda

6. Dönem Yönetim Kurulu Üyeleri (2002-2003)

Şube Yönetim Kurulu Başkanı Serhat GİRGİN

Şube Yönetim Kurulu Başkan Vekili S.Turgay BİNYILDIRIM

Şube Yönetim Kurulu Sekreteri Çınar ULUSOY

Şube Yönetim Kurulu Saymanı Hüseyin TAKNUŞ

Şube Yönetim Kurulu Üyesi İhsan TÜRK

Şube Yönetim Kurulu Üyesi Serdar ÖZEN

Şube Yönetim Kurulu Üyesi Ali AKIN görev almıştır.

 

Şube4. Olağan Genel Kurulu 29-30 Ocak 2000 tarihinde yapılmış, seçim sonucunda;

5. Dönem Yönetim Kurulu Üyeleri (2000-2001)

Şube Yönetim Kurulu Başkanı Serhat GİRGİN

Şube Yönetim Kurulu Başkan Vekili S.Turgay BİNYILDIRIM

Şube Yönetim Kurulu Sekreteri Serdar ÖZEN

Şube Yönetim Kurulu Saymanı Ali AKIN

Şube Yönetim Kurulu Üyesi İhsan TÜRK

Şube Yönetim Kurulu Üyesi Çınar ULUSOY

Şube Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin TAKNUŞ görev almıştır.

 

17-18  Ocak 1998  tarihinde Kocaeli Şube 3. Olağan Genel Kurulu yapılmış, seçim sonucunda;

4. Dönem Yönetim Kurulu Üyeleri  (1998-1999)

Şube Yönetim Kurulu Başkanı Serhat GİRGİN

Şube Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ergin İĞDEBELİ

Şube Yönetim Kurulu Sekreteri Akın TURAN

Şube Yönetim Kurulu Saymanı Murat KÜREKCİ

Şube Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman DEMİRÇELİK

Şube Yönetim Kurulu Üyesi İsmail ŞİMŞEK (01.07.1999 tarihine kadar) 

                                             Şenol ŞAHİN (01.07.1999 tarihinden itibaren)

Şube Yönetim Kurulu Üyesi Ümit DİNÇOL (30.11.1999 tarihine kadar)

                                             Metin POLAT (07.12.1999 tarihine kadar) görev almıştır.

 

13-14  Ocak 1996 tarihinde Kocaeli Şube 2. Olağan Genel Kurulu sonunda yapılan seçimler sonucunda;

3. Dönem Yönetim Kurulu Üyeleri   (1996-1997)

Şube Yönetim Kurulu Başkanı Serhat GİRGİN

Şube Yönetim Kurulu Başkan Vekili Süleyman DEMİRÇELİK

Şube Yönetim Kurulu Sekreteri Özcan TARAS (18.11.1997 tarihine kadar)

                                                  İsmail ŞİMŞEK (18.11.1997 tarihinden itibaren)

Şube Yönetim Kurulu Saymanı Serdar ÖZEN

Şube Yönetim Kurulu Üyesi Ünal ÖZMURAL

Şube Yönetim Kurulu Üyesi Necdet ÖZDEMİR

Şube Yönetim Kurulu Üyesi İsmail ŞİMŞEK (18.11.1997 tarihine kadar)

                                            Özcan TARAS(18.11.1997 tarihinden itibaren) görev almıştır.

 

25-26 Ocak 1994 tarihinde Kocaeli Şube 1. Olağan Genel Kurulu yapılmış, seçim sonucunda

2. Dönem Yönetim Kurulu Üyeleri (1994-1995)

Şube Yönetim Kurulu Başkanı Serhat GİRGİN

Şube Yönetim Kurulu Başkan Vekili  Süleyman DEMİRÇELİK (29.12.1994 tarihine kadar) 

                                                          S.Turgay BİNYILDIRIM (29.12.1994 tarihinden itibaren)

Şube Yönetim Kurulu Sekreteri   S.Turgay BİNYILDIRIM (29.12.1994 tarihinden kadar)

                                                    Özcan TARAS (29.12.1994 tarihinden itibaren)

Şube Yönetim Kurulu Saymanı  Özcan TARAS (29.12.1994 tarihinden kadar)

                                                   Süleyman DEMİRÇELİK  (29.12.1994 tarihinden itibaren) 

Şube Yönetim Kurulu Üyesi  Ünal ÖZMURAL

Şube Yönetim Kurulu Üyesi   Kadri ÖZBEY

Şube Yönetim Kurulu Üyesi  Sevil KORKMAZ   görev almıştır. 

 

26-27  Ocak 1992 tarihinde Kocaeli Şube Bölge Temsilciliği 1. Olağan Genel Kurulu yapılmış, seçim sonucunda;

1. Dönem Yönetim Kurulu Üyeleri  1992-1993

Şube Yönetim Kurulu Başkanı Serhat GİRGİN

Şube Yönetim Kurulu Başkan Vekili Serdar ÖZAKAR

Şube Yönetim Kurulu Sekreteri Selçuk SÜMER

Şube Yönetim Kurulu Saymanı  Mehmet ŞEN

Şube Yönetim Kurulu Üyesi Kadri ÖZBEY

Şube Yönetim Kurulu Üyesi M.Yaşar YAĞCI (18.02.1992 tarihinden itibaren)

Şube Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman DEMİRÇELİK (18.02.1992-02.06.1992 tarihleri arasında)

Şube Yönetim Kurulu Üyesi Tayfun ÜNLÜ  (02.06.1992-03.03.1993 tarihleri itibaren)

Şube Yönetim Kurulu Üyesi  Cüneyt KAYRAK  (30.06.1992-03.03.1993 tarihleri arasında) 

Şube Yönetim Kurulu Üyesi İkbal-i KARAKURAN (Dülger) (03.03.1993 tarihinden itibaren)  görev almıştır.